Jak získat pozemek po předkovi

Pozemek/y ve většině případů patří zesnulému předkovi nebo příbuznému, a pro jeho získání žijícími potomky je třeba obnovit dědické řízení. To se provádí podáním tzv. Návrhu na obnovení dědického řízení. V momentě jeho přijetí příslušným soudem je prodloužena lhůta do doby jeho projednání. V rámci našeho projektu nabízíme dvě možnosti, jak vám můžeme pomoci při obnově dědického řízení.

Návrh na obnovení dědického řízení je nutné doručit příslušnému soudu nejpozději do 31.12.2023, aby se zabránilo přechodu majetku na stát. Je možné zaslat návrh elektronicky na emailovou adresu podatelny soudu do 23:59 - 31.12.2023, přičemž originální dokumenty je potřeba předložit do tří pracovních dnů. Více informací v naší příručce.
ebook
POPULÁRNÍ MOŽNOST

Příručka a vzory návrhů pro soud

1850 Kč

Základní informace nezbytné pro posouzení, zda se vám vyplatí do toho jít. Naše příručka a vzor návrhu na zahájení dědického řízení vám mohou ušetřit desítky hodin práce a umožní vám prodloužit lhůtu přechodu pozemku Vašeho předka na stát i poslední den lhůty, tedy 31.12.2023.

iconVzor návrhu sepsaný advokátem
iconUšetření desítky hodin
iconPříručka sepsaná advokátem
iconPřehledné informace o daních a dědických skupinách

Kompletní asistence při zajištění získání pozemku

19%
z hodnoty pozemku *

S naší asistencí můžeme proces výrazně urychlit a zvýšit vaše šance na získání pozemku, zejména v případě nejasností ohledně vlastnictví. Máme zkušenosti s archivní činností a jsme schopni efektivně zastupovat vaše zájmy.

* V případě, že jde o dědické řízení s člověkem jenž žil v zahraničí, je provize 23%

„Díky webu Česká země se mně povedlo dohledat pozemek po dávno zemřelé tetě mé mamky. Objednal jsem si z webu formulář na oslovení Okresního soudu a nyní bude zahájeno dědické řízení. Web je velmi přehledný a praktický. Vřele doporučuji.“

Mgr. Libor Žanda, ředitel školy ZŠ Bílovice nad Svitavou

Nejčastější otázky

Proč má smysl si zaplatit za vzor návrhu a příručku pro dědické řízení?
-
Protože nejtěžší je první krok. Napsat jasný profesionálně sepsaný návrh vám zabere hodiny přípravy. U nás ji získáte na klik. Nemluvě o příručce, která vás provede dalšími částmi dědického řízení.

Šťastné příběhy nových majitelů

„Sestra mi nedávno poslala odkaz na mapu zapomenutých pozemků. Zaměřila jsem se na vesnici, odkud pocházela praprababička. K svému úžasu jsem objevila pozemek o velikosti 2,7 hektaru”

Eva Kratochvílová

„Zkusili jsme s rodinou zadat pár jmen našich předků. A objevili jsme kus pole a potoka na Ostravsku v dědině, kde žili prapraděda a praprababička. Zkusíme zahájit řízení”

Tomáš Sýkora

Kdo stojí za vývojem Česká Země?

Jan Antonín Kolář

Bc. Jan Antonín Kolář

Jan Antonín Kolář má vystudované finance na Masarykově univerzitě a je jednatelem společnosti. Má zkušenosti s archivní činností, jeho rodokmen čítá přes 500 osob. Má na starosti jednání s úřady a komunikaci s dědici a právními a daňovými poradci.

Problém nedostatečně identifikovaných vlastníků v médiích.

Máte otázku?

Zajímá vás ještě něco jiného?

Vývoj webu
Firma
WWW.CESKAZEME.CZ s.r.o.
Rybná 716/24
110 00
Prague 1, Czechia
IČ: 17833566
Odkazy
Sociální sítě
© 2023 CeskaZeme.cz. Všechna práva vyhrazena.